Close

Trening akrobatyki powietrznej Aerial Straps

Trening akrobatyczny w powietrzu! Aerial Straps to dyscyplina cyrkowa nawiązująca strukturą do treningu kół gimnastycznych. Wzbogacona o artystyczny charakter sztuka jest idealnym połączeniem ćwiczenia siły fizycznej i wyrażania emocji w tańcu na pasach.

Aerial Straps

Inna nazwa pojawiająca się w polskiej nomenklaturze to „sztrabaty” bądź zwyczajnie „pasy”. Trening na pasach jest treningiem siłowym, gdzie w przeważającej mierze występują ćwiczenia izometryczne. Wymaga dużej wytrzymałości mięśniowej gdyż bardziej zaawansowane układy wykonuje się po 4- 5 minut. Wszystkim szukającym wyzwań sportowych polecam tę formę treningu ! Ćwiczenia siłowe doskonale rzeźbią ciało !

Początki tej sztuki można doszukiwać się w Chinach gdzie cyrkowcy wspinali się na pasy w górę i opadali w dół pokazując swą niespotykaną siłę ! Jednak pionierami nowoczesnej formy pasów są bracia Pantalenko. To właśnie dzięki nim łączymy taniec, emocje i elementy akrobatyczne w jedną spójną całość.

Gdzie ćwiczyć w Warszawie ?

 

Jest parę szkół prowadzących zajęcia z akrobatyki powietrznej. Niestety pasy są dość rzadko spotykaną formą akrobatyki powietrznej w Polsce. Jest bardzo wymagająca. Zajęcia z pasów prowadzę personalnie w Wilanowskim CrossFitowym Boxie. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na zajęcia personalne/ indywidualne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *