Close

Trening personalny w parach

Trening personalny w parach

Jeśli ćwiczenie w samotności nie sprawia Ci radości a Twój trener osobisty nie jest już wystarczający, to całkiem dobrym rozwiązaniem będzie trening z drugą osobą do pary. Oczywiście jeśli Twój trener się zgodzi. Jest pare plusów dla których warto się zastanowić czy może nie uatrakcyjnić sobie treningu personalnego z wybraną przez Ciebie bliską Ci osobą. Może to być Twój przyjaciel, kumpel czy narzeczona/żona. Ważne jest by była to osoba, która spełni Twoje oczekiwania treningowe. Dobrze by było by poziom sportowy był w miarę dopasowany ale nie jest to najistotniejsze.

  1. Motywacja  – wzajemnie można się wspierać i nawet w te gorsze dni w którym nasze ciało i psychika mówią nam ” NIE”  zrealizować cele treningowe. Ile razy zdarzyło wam się nie pójść na trening bo NIE ? . No właśnie… 🙂 Szanse wzrastają o 50 % !
  2. Możliwości treningowe – zwiększenie możliwości treningowych i zmian partnera w ćwiczeniach. Ćwicząc z trenerem przyzwyczajamy się do jego nawyków ruchowych , wagi, wzrostu  itp. Dobrze jest od czasu do czasu zmienić partnera dla różnorodności treningu i efektów treningowych. Idąc dalej warto jest czasem pójść do innego trenera nie po to by przekonać się który jest lepszy czy gorszy ale by poznać inne formy treningu. Ale o tym będzie jeszcze mowa w innym artykule.
  3. Praca w grupach – pracując z innymi osobami, poza wartościami treningowymi uczymy się innych cech życia w grupach. Przekłada się to na nasz charakter i przyszłe zachowania w społeczeństwie. Osoby trenujące sporty indywidualne zazwyczaj są większymi egoistami od osób trenujących w sportach zespołowych.
  4. Rywalizacja – może być dobra kiedy wspomaga trening z partnerem i podnosi wyniki w sporcie, ale może być również niszcząca – rywalizacja niezdrowa -kiedy przechodzi w zazdrość o wynik sportowy. Z punktu widzenia trenerskiego pamiętajmy że każdy jest inny i wymaga innego podejścia. Osoby wysokoreaktywne na bodźce są zupełnie inne od niskoreaktywnych. Ich stymulacja musi być słuszna i wcześniej słusznie dopasowana przez trenera osobistego.

Zobacz film jak można w fajny sposób trenować z partnerem ! Na filmie możecie zobaczyć trening akrobatyczny na pasach z moją partnerką Natalią Dylczyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *